Vegyész állás Békéscsabán

ALFÖLDVÍZ Zrt.

Vegyészmérnök

Munkavégzés helye: Békéscsaba

2020. 12. 14. 12:12

A dél-alföldi térség legnagyobb víziközmű-szolgáltatója, az ALFÖLDVÍZ Zrt. Központi Laboratóriuma munkatársat keres teljes munkaidőben történő foglalkoztatással, vegyész munkakörbe.

Feladatok

A szennyvíz kémiai laboratóriumban folyó minőségvizsgálatok elvégzése, így:

  • szennyvíz, hígtrágya, talaj, iszap, hulladék és komposzt minták előkészítése (extrakció, desztilláció, roncsolás) az analitikai vizsgálatokhoz
  • nagyműszeres mérések (elemanalizátor) szabvány vagy egyedi módszer szerinti elvégzése
  • laboratóriumi kisműszerekkel történő vizsgálatok (pH mérő, KOI titrátor, spektrofotométer, analitikai mérleg, szárítószekrény, izzítókemence, mikrohullámú nedvességtartalom meghatározó) szabvány vagy egyedi módszer szerinti elvégzése
  • a mért eredmények kiértékelése, ellenőrzése, számított komponensek meghatározása,
  • vizsgálati eredmények előírásszerű dokumentációja
  • a vizsgálatokhoz kapcsolódó minőségbiztosítási feladatok elvégzése (QC kártyák, pontosságellenőrzési bizonylatok), dokumentumok naprakész vezetése, vezetés ellenőrzése
  • a minta előkészítő berendezések és mérőműszerek felügyelete
  • szennyvíz és talajlaboratóriumban folyó munka irányítása, munkavégzés ellenőrzése

Elvárások

  • szakirányú vegyész/vegyészmérnök/ környezetvédelmi mérnök/ biomérnök Msc végzettség
  • felhasználói szintű számítógépes ismeret (különös tekintettel MS Office Excel)
  • önálló, pontos, precíz és megbízható munkavégzés
  • jó kommunikációs készség
  • csapatmunkára való képesség
  • analitikus gondolkodás
  • eredményorientáltság

Előnyök

  • ISO 17025 szerint akkreditált laboratóriumban, analitika kémia területen szerzett gyakorlat
  • műszeres vizsgálatokban (fotometria, elemanalizátor) és minta előkészítésben (vákuum desztilláció, mikrohullámú roncsoló) szerzett gyakorlat
  • irányítási tapasztalat
  • angol nyelvtudás
  • ISO 17025 belső auditori képesítés

Amit kínálunk

  • Alapbér a besorolási rendszer alapján meghatározva
  • Cafetéria költségkeret bruttó 210.000,- Ft/év
  • Önkéntes Nyugdíjpénztári munkáltatói hozzájárulás, havi bruttó bér 4%-a
  • Balesetbiztosítás, szociális, élethelyzethez kapcsolódó juttatások, utazási támogatás, céges rendezvények, elismerési rendszer, üdülési lehetőségek saját üdülőinkben

A szakmai önéletrajzot a pozíció feltüntetésével a "Jelentkezem" gombra kattintva várjuk.

Kérünk minden jelentkezőt, hogy amennyiben hozzájárul a pályázati anyagában megadott személyes adatai, benyújtástól számított további 2 évig történő kezeléséhez, úgy kérjük, az alábbi szöveget szerepeltesse a benyújtásra kerülő pályázati anyagában:

Nyilatkozom arról, hogy a pályázati anyagomban szereplő személyes adatok ALFÖLDVÍZ Zrt. általi, a benyújtástól számított további 2 évig történő kezeléséhez hozzájárulok abból a célból, ha a végzettségemnek, tapasztalatomnak megfelelő munkakör kerülne meghirdetésre, arról tájékoztathassanak.

Jelentkezését várjuk a "Jelentkezem" gombra kattintva.

Információk az állásról

Foglalkoztatás jellege

  • Teljes munkaidő 8 óra

Elvárt tapasztalat

  • Pályakezdő/friss diplomás
  • 1-2 év szakmai tapasztalat

Elvárt végzettség

  • Főiskola
  • Egyetem

Munkarend

  • Általános